Podróbki warte 3,7 mln złotych. Zlikwidowano magazyny pod Pruszkowem

Polska
Podróbki warte 3,7 mln złotych. Zlikwidowano magazyny pod Pruszkowem
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Policja i mazowiecka służba celno-skarbowa zlikwidowały pod Pruszkowem dwa magazyny z podrobionymi perfumami i odzieżą z logotypami znanych marek. Towar był wart prawie 3,7 mln złotych.

O likwidacji magazynów pod Pruszkowem w miejscowościach Suchy Las i Falenty Nowe poinformowała w piątek rzeczniczka Izby Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska. Mazowiecka służba celno-skarbowa współpracowała w tej sprawie z Komendą Powiatową Policji w Wołominie.

 

13 tys. flakonów, 588 par skarpet, 1205 koszul

 

- Funkcjonariusze ustalili, że na prywatnych posesjach w powiecie pruszkowskim mogą znajdować się magazyny z hurtowymi ilościami podrobionych towarów. Zatrzymano dwie osoby, które pakowały do samochodu kartony z perfumami. Kobieta i mężczyzna byli zaskoczeni interwencją - powiedziała Szczepańska.

 

Na dwóch posesjach znaleziono prawie 13 tys. flakonów perfum różnej pojemności. Zapachy były opatrzone logotypami m.in. znanego francuskiego projektanta. Zabezpieczono także 588 par skarpet i 1205 koszul z metkami włoskiego domu mody. Łączna wartość tych towarów to 3 mln 642 tys. złotych.

 

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie 

- Dodatkowo w trakcie przeszukania zabezpieczono gotówkę w wysokości 144 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien - podał asp. sztab. Tomasz Sitek z KPP w Wołominie.

 

Zagrożone karą do 5 lat więzienia

 

Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu towaru "naruszającego prawo własności intelektualnej", co jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

 

Rzeczniczka IAS poinformowała, że przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej poszkodowane firmy zapowiedział, iż złoży wniosek o ściganie sprawców.

 

- Markowa odzież i luksusowe kosmetyki to towary, które są podrabiane najczęściej. Czasami podróbkę ciężko odróżnić od oryginału, dlatego wątpliwości kupującego powinna wzbudzić wyjątkowo niska cena. Warto także pamiętać, że podrobione towary, szczególnie kosmetyki, mogą zawierać niedozwolone czy nawet zagrażające zdrowiu substancje chemiczne - przypomina Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

 

W ubiegłym roku IAS w Warszawie ujawniła ponad 300 tys. podrobionych butów, kosmetyków i odzieży o wartości ponad 80 mln złotych.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie