Mural z Zenkiem Martyniukiem na ukończeniu. "Adresu nie muszę podawać, powiem, że mieszkam u Zenka"

Polska

- Bardzo fajnie, bardzo mi się podoba. Został zrealizowany plan, jest tak, jak na projekcie, który był prezentowany - powiedział Polsat News "Król Disco Polo" Zenon Martyniuk, który na ścianie jednego z bloków na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku doczekał się swojego muralu. Wykonawcą portretu popularnego Zenka jest Rafał Roskowiński, a sponsorem - zarząd województwa podlaskiego.

Mural kosztował 10 tys. zł. W piątek miał zostać ukończony, ale przez złe warunki pogodowe zostanie odsłonięty najprawdopodobniej w przyszłą środę.


Sponsorem muralu jest zarząd województwa podlaskiego, sam marszałek Artur Kosicki także był twórcą disco polo. - Muzyka disco polo jest częścią kultury popularnej w naszym kraju i nie ma się czego wstydzić. Pan marszałek również miał epizod związany z tą muzyką i się tego nie wstydzi - powiedziała Izabela Smaczna-Jórczykowska z urzędu marszałkowskiego woj. podlaskiego.


Mural budzi jednak kontrowersje. Zdania na jego temat wśród mieszkańców Białegostoku są podzielone. - To człowiek, który zasłużył na ten mural - powiedziała reporterowi Polsat News Przemysławowi Sławińskiemu jedna z mieszkanek osiedla Dziesięciny. - Adresu nie muszę podawać, powiem, że mieszkam u Zenka - dodała druga.


- Pierwsze efekty są dla mnie fatalne - stwierdziła z kolei inna kobieta.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie