"Dziś to ja siedzę obok króla disco-polo". Biografia Zenka Martyniuka powieścią tygodnia Polskiego Radia Białystok

Polska
"Dziś to ja siedzę obok króla disco-polo". Biografia Zenka Martyniuka powieścią tygodnia Polskiego Radia Białystok
Telewizja Polsat

Od poniedziałku do piątku słuchacze Polskiego Radia Białystok zapoznają się z powieścią tygodnia - biografią popularnego wykonawcy disco polo Zenka Martyniuka, autorstwa Martyny Rokity. Fragmenty książki są prezentowane rano i wieczorem. Towarzyszy im konkurs.

Biografia pt. "Życie to są chwilę" jest czytana na antenie w krótkich fragmentach. W tym prezentowanym w poniedziałek o godzinie 9:45 można było też usłyszeć nieco więcej o autorce książki.

 

Słuchacze dowiedzieli się m.in. o przepłakanych nocach, po tym, jak w szkole przyznała się kolegom, że słucha disco-polo i była nazywana Shazzą. Autorka zaznaczyła też, że nie można śmiać się z niczyich upodobań, bo "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni" i dziś bohaterowi jej książki wiele osób może pozazdrościć popularności. Pierwszego odcinka można posłuchać na stronie internetowej radia.

 

Narratorką jest Magdalena Pietruczak, dziennikarka, która także próbowała swoich sił w branży disco-polo. Prezes rozgłośni - Wojciech Straszyński występuje w roli Zenona Martyniuka.

 

W poniedziałkowej audycji słuchacze mogli wygrać egzemplarz biografii. W tym celu trzeba było wysłać maila z odpowiedzią na pytanie "za co lubię Zenka?".

 

Polskie Radio Białystok jest jedną z 17 regionalnych rozgłośni Polskiego Radia zrzeszoną w Audytorium 17.

 

wirtualnemedia.pl, polsatnews.pl

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie