Ukradł zabytkowy samochód Rosengart z 1932 r. Przy okazji zabrał rowery i narzędzia

Moto

Zabytkowe auto marki Rosengart z 1932 roku zniknęło z jednego z garaży w Bogatyni. Policjanci odzyskali auto już dzień po kradzieży. Zatrzymano również 34-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, któremu za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Blisko 90-letnie auto zniknęło z przydomowego garażu w Bogatyni w ubiegłą środę. Wraz z zabytkowym autem z garażu skradziono również rowery i elektronarzędzi, a straty właściciel oszacował na niemal 53 tysiące złotych.

 

Dzień po kradzieży zabytkowy Rosengarta z 1932 r. został namierzony przez policjantów u mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. 34-latek usłyszał w środę zarzuty za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u podejrzanego pieniądze. Trwają także czynności, które mają pozwolić na odzyskanie skradzionych rowerów i elektronarzędzi.

 

 

 

Auta cenione za niezawodność

 

Pierwsze samochody firmy założonej przez inż. Luciena Rosengarta wyjechały na drogi w 1928 r. z zakładów we francuskim Boulevard de Dixmude. Model Rosengart LR2 produkowany był aż do 1939 r.  

 

LR2 ceniony był za niezawodność. Jeden z egzemplarzy produkcyjnych pokonywał 900 km dziennie przez ponad trzy i pół miesiąca, aż osiągnął 100 000 km przebiegu. Auto w czasie testu nie uległo żadnej poważniejszej awarii. 

 

W 1938 r. pojawiła się zmodernizowana wersja małego Rosengarta o nazwie LR42N 4CV. 

 

Firmę, po nieudanej próbie wprowadzenia na rynek nowego modelu Sagaie, zamknięto w 1955 r. 

 

grz/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze