Cztery skradzione luksusowe auta ukryte na polskiej ciężarówce. Kierowcę aresztowano

Moto
Cztery skradzione luksusowe auta ukryte na polskiej ciężarówce. Kierowcę aresztowano
Politie

Range Rover, Land Rover, Mercedes SLK oraz BMW X1 zostały odkryte na polskiej ciężarówce niedaleko Veenendaal w Holandii. Auta miały brytyjskie tablice rejestracyjne i wszystkie zostały skradzione. 32-letni Polak, kierowca ciężarówki, został aresztowany.

Policja holenderska została zaalarmowana o możliwej kradzieży luksusowego auta w nocy z piątku na sobotę. Informację służbom przekazał dostawca samochodowych systemów alarmowych po tym, jak w Range Roverze włączył się sygnał o kradzieży.


Z danych przekazanych przez firmę wynikało, że auto porusza się ze stałą prędkością 100 km/h. Dlatego funkcjonariusze od początku podejrzewali, że samochód został załadowany na ciężarówkę. Współdziałając z dostawcą systemu namierzono podejrzaną ciężarówkę na autostradzie A12 w okolicy Veenendaal, na wschód od Utrechtu.


W wytypowanej ciężarówce odkryto nie tylko skradzionego Range Rovera, ale również trzy inne samochody: Land Rovera, Mercedesa SLK oraz BMW X1. Wszystkie zostały skradzione i wszystkie miały brytyjskie tablice rejestracyjne.


32-letni Polak, który prowadził ciężarówkę, został aresztowany.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie