Program PiS z 2011 r.: "znacznie podwyższymy wynagrodzenia nauczycieli; nawet o 2500 zł brutto"

Polska
Program PiS z 2011 r.: "znacznie podwyższymy wynagrodzenia nauczycieli; nawet o 2500 zł brutto"
Polsat News

"Rząd PiS znacznie podwyższy wynagrodzenia nauczycieli szkół publicznych. Zrobimy to natychmiast po powrocie takiego wzrostu gospodarczego, jaki miał miejsce za naszych rządów w latach 2005-2007" - głoszą założenia programu PiS z 2011 r., które przypomniał na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza.

Program PiS z 2011 r. dostępny jest w archiwum dokumentów na internetowej stronie partii. Poseł PO Krzysztof Brejza przypomniał założenia programu dotyczące nauczycieli na Twitterze.

 

Brak rozwiązań przyczyną kryzysu


W części zatytułowanej "Awans materialny i zawodowy nauczycieli", który rozpoczyna się na 146 stronie dokumentu, można przeczytać: "Brak rozwiązania podstawowych problemów nauczycieli w szkołach publicznych jest jedną z głównych przyczyn kryzysu polskiej szkoły, negatywnej selekcji do zawodu nauczyciela i odpływu wartościowych kadr do innych zawodów".


Jak deklarowała osiem lat temu partia, "po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach zostaną przygotowane i wdrożone regulacje gwarantujące awans materialny wysoko kwalifikowanych i rzetelnie pracujących nauczycieli oraz przewidujące wzmocnienie pozycji »Szeregowego« nauczyciela w stosunku do administracji i rodziców".


"Nauczyciel uzyska prawne instrumenty egzekwowania dyscypliny na swoich lekcjach i gwarancję trwałości wystawianych przez siebie ocen. Nie będą one podlegać negocjacjom z dyrekcją szkoły i rodzicami" - piszą autorzy programu.

 

"Wzrosną minimalne stawki dodatków"


"Rząd PiS znacznie podwyższy wynagrodzenia nauczycieli szkół publicznych. Zrobimy to natychmiast po powrocie takiego wzrostu gospodarczego, jaki miał miejsce za naszych rządów w latach 2005-2007. W przypadku nauczycieli legitymujących się wysokimi kwalifikacjami i dokonaniami miesięczne wynagrodzenie powinno wzrosnąć w stosunku do obecnego stanu nawet o 2500 zł brutto" - obiecują.


"Wzrosną także znacznie, w stosunku do obecnego poziomu, minimalne stawki dodatków: funkcyjnego, za wychowawstwo i motywacyjnego. W ramach systemowego rozwiązania problemu wysokości zarobków zostanie powiązany wzrost kwoty bazowej ze wskaźnikiem wzrostu gospodarczego i inflacji" - napisano w dokumencie.

 

 

Od września 2011 r. minimalna stawka zasadnicza nauczyciela dyplomowanego z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym wynosiła 2995 zł brutto. Od 1 kwietnia 2018 r. jest to 3317 zł brutto.

prz/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze