Staranował barierki i z impetem wjechał na chodnik. Był pod wpływem amfetaminy

Polska

25-letni mieszkaniec Miastka (woj. pomorskie) wsiadł za kierownicę mercedesa, pomimo tego, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Mężczyzna podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem, przebił się przez barierki i wjechał na chodnik. Policja zatrzymała kierowcy prawo jazdy i skierowała sprawę do sądu.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca, ale Komenda Policji w Bytowie opublikowała nagranie "ku przestrodze" w poniedziałek, 8 kwietnia.

 

Według policjantów, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem przez nadmierną prędkość. "Rozpędzone auto wypadło z jezdni, uderzyło w znak i taranując barierki wpadło na chodnik. Całe szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Bardzo szybko zareagował przechodzący obok mężczyzna z dzieckiem w wózku, który widząc rozpędzone auto cofnął się w bezpieczne miejsce" - poinformowała KPP w Bytowie.

 

Grozi mu do trzech lat więzienia

 

25-letni kierowca w organizmie miał 0,3 promila alkoholu. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Został zatrzymany i przesłuchany. Śledczy postawili mu zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie