75-latek potrącił grupę nastolatek na przejściu dla pieszych. Dwie z nich trafiły do szpitala

Polska

75-letni kierowca mitsubishi zjeżdżając z ronda w Łukowie (Lubelskie) potrącił cztery nastolatki przechodzące przez przejście dla pieszych. Dwie z nich zostały przewiezione do szpitala, ale ich obrażenia okazały się niegroźne. Policja ku przestrodze opublikowała nagranie z miejskiego monitoringu i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 9 na ul. Kaczyńskich w Łukowie. 75-letni łukowianin zjeżdżający z ronda powiedział wezwanym na miejsce policjantom, że nie zauważył nastolatek, które prawidłowo przechodziły przez jezdnię.

 

Kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów 

 

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia i "rażące naruszenie przepisów" 75-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kierowcy grozi wysoko grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

 

"Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

bas/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie