Proces pięciu mężczyzn za seksualne wykorzystywanie małoletniej

Polska
Proces pięciu mężczyzn za seksualne wykorzystywanie małoletniej
Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Pięciu mężczyzn stanęło przed sądem za wykorzystywanie seksualnie małoletniej. Mieli się tego dopuszczać przez kilka lat. Wśród oskarżonych jest przyrodni brat ofiary. W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie ruszył proces w tej sprawie.

Sąd zdecydował, że proces odbywa się z wyłączeniem jawności.

 

Oskarżeni to mieszkańcy jednej z podrzeszowskich miejscowości. Mają od 40 do 66 lat. Na rozpoczęcie procesu w poniedziałek trzech zostało dowiezionych z aresztów, dwóch odpowiada z wolnej stopy.

 

Podczas postępowania prokuratorskiego mężczyźni nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości oskarżonym grozi od 2 do 12 lat więzienia.

 

Część oskarżonych złożyła w poniedziałek przed sądem wyjaśnienia. Proces będzie kontynuowany we wtorek.

 

Przez kila lat molestowali dziewczynę 

 

Prokuratura oskarżyła Mariusza N., Grzegorza D., Franciszka D., Andrzeja M. i Franciszka K., o to, "że na przestrzeni kilku lat wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych z małoletnią poniżej lat 15".

 

Nieoficjalnie wiadomo, że jeden z nich to przyrodni brat dziewczynki, która ma teraz niespełna 14 lat. W toku śledztwa nie udało się dokładnie ustalić, od kiedy oskarżeni mieli ją wykorzystywać seksualnie. Prawdopodobnie trwało to 3-4 lata.

Akt oskarżenia trafił do sądu w grudniu 2018 r.

 

Trzech oskarżonych przebywa - postanowieniem sądu - w aresztach. Wobec jednego zastosowano zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Wobec piątego mężczyzny Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił zastosowany przez sąd niższej instancji areszt. Obecnie wobec niego nie są stosowane żadne środki zapobiegawcze.

 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie