Lekarze, pielęgniarki, rolnicy, pracownicy LOT-u. Zobacz, kto jeszcze wspiera strajk nauczycieli

Polska
Lekarze, pielęgniarki, rolnicy, pracownicy LOT-u. Zobacz, kto jeszcze  wspiera strajk nauczycieli
Facebook

"Jesteście wzorem i przykładem dla dzieci i młodzieży. Uczycie ich historii, ale teraz przyszedł czas na tworzenie własnej" - napisali na Twitterze pracownicy LOT-u, którzy poparli strajk nauczycieli. Swoje wsoparcie zadeklarowali też m.in. rolnicy, lekarze, pielęgniarki, sędziowie i wielu rodziców. We wtorek w geście poparcia nauczycieli przed ministerstwem edukacji mają protestować uczniowie.

O godz. 8 w całej Polsce rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli. Według danych ZNP, w strajku zamierza wziąć udział 79,7 proc. ogółu szkół i przedszkoli w całym kraju.

 

 

"Agrounia popiera nauczycieli i życzy jak najlepszej edukacji dla młodych Polaków" - oświadczył na Twitterze prezes AgroUnii, Michał Kołodziejczak. Przedstawiciele tego ogólnopolskiego ruchu rolników sami kilka dni temu, 3 kwietnia, protestowali w Warszawie.

 

 

"Pełne poparcie" dla strajku nauczycieli wyreził też Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego. 

 

"Jesteście wzorem i przykładem dla dzieci i młodzieży. Uczycie ich historii, ale teraz przyszedł czas, na tworzenie własnej" - napisali związkowcy na Twitterze.

  

Pracownicy LOT-u zaapelowali również, aby pamiętać o nauczycielach w kolejnych dniach strajku, "bo każdy następny będzie dla nich gorszy". 

 

Wsparcie nauczycielom przekazali też lekarze i pielęgniarki z warszawskiego Szpitala Bielańskiego. Na Facebooku zamieścili zdjęcie ze szpitalnej sali.

 

"Nauczyciele! Walczycie o kolejne pokolenia dzieciaków, nie poddawajcie się! Solidarność pokazała siłę nauczycielską w 93, teraz czas na ZNP! Możecie liczyć na poparcie pielęgniarek i lekarzy wielokrotnie zmuszanych do protestowania w obronie pacjentów" - napisali.

 

 

Stowarzyszenie "Wolne Sądy" przygotowało specjalny poradnik dla nauczycieli o ich prawach podczas strajku.  

 

 

Protest nauczycieli poparła Anja Rubik. Modelka zapewniła na swoim Instagramie, że jest z nich dumna, bo postanowili zawalczyć o swoją godność.

 

"To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem!"  - napisała Rubik.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI ! #strajknauczycieli 🇺🇸 I support the teachers' strike with all my heart! I am proud of my sister, who is a teacher and all of the other teachers who will unite and fight for their dignity on April 8th! Teachers are responsible for the future of our generations, for their education, upbringing and safety! It is absurd that people who are so important, with so much responsibility and impact, barely make ends meet! Every parent for whom the future of their child is important should support this strike! Yes, it will be a temporary difficulty but there is no other way out! A teacher who is frustrated because he / she can not pay her/his basic bills, not to mention afford other necessary and important elements of their life - will not be able to be a GOOD teacher. I am convinced of that! Let's support the TEACHERS! #strajknauczycieli

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

 

Nauczyciele maję też wsparcie rodziców i uczniów. Przed drzwiami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie pojawiły się napisy "Uczniowie wspierają nauczycieli" i "Jesteśmy z wami-uczniowie". We wtorek We wtorek w geście poparcia nauczycieli przed ministerstwem edukacji mają protestować uczniowie, którzy do akcji nawołują się na Facebooku.

 

W niedzielę wieczorem w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli strony rządowej i central związkowych poświęcone sytuacji w oświacie.

 

Rozmowy zakończyły się fiaskiem. Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz oświadczył, że rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum Związków Zawodowych, dlatego ZNP zaczyna strajk.

 

WIDEO - W tym, co mówi Broniarz za mało jest dzieci, a za dużo polityki - premier Szydło o szefie ZNP:

 

dk/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie