Przechytrzyła oszustów, którzy chcieli ją okraść metodą "na policjanta"

Polska

61-letnią mieszkankę Ciechanowa próbowano okraść metodą "na policjanta". Kobieta okazała się jednak sprytniejsza od oszustów, a dzielnicowy nagrał rozmowę, podczas której ujawnili mechanizm swojego przestępczego działania.

Do kobiety, która chce pozostać anonimowa, zadzwonił na telefon komórkowy mężczyzna przedstawiający jako policjant. Poinformował ją, że ktoś chce się włamać na jej konto. - Z taką sytuacją spotkałam się pierwszy raz i czułam się jak w gangsterskim filmie - relacjonuje ciechanowianka.

 

Oszust powiedział jej, że ma się nie rozłączać, rozłączy się on. Następnie miała wybrać 112 i zweryfikować dane "policjanta". "Haczyk" polegał na tym, że w rzeczywistości oszust się nie rozłączył, tylko podał telefon kolejnemu oszustowi, który "uwiarygodnił kolegę".

 

Kobieta jednak rozłączyła się i zadzwoniła do dzielnicowego. Gdy oszuści zadzwonili ponownie, tym razem na telefon stacjonarny, policjant nagrał całą rozmowę z nimi. 

 

-  Zachowała zimną krew i umiejętnie poprowadziła tę rozmowy, przedstawiając nam tak naprawdę metody działania takich oszustów - mówi asp. Adam Skotnicki, dzielnicowy w Ciechanowie.

 

jm/dro/ Wydarzenia, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie