CBA zatrzymało dyrektora szkoły muzycznej w Warszawie. Miał przyjmować łapówki

Polska

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w śledztwie korupcyjnym. Zatrzymanemu dyrektorowi warszawskiego zespołu szkół muzycznych i pracownicy tej szkoły Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty przyjmowania łapówek.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził w piątek, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura i warszawska prokuratura okręgowa prowadziły śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach samorządowych w Warszawie i podjęcia się pośrednictwa w zamian za korzyść majątkową.

 

W drugim wątku śledczy badali możliwość przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną.

 

- W toku śledztwa agenci z warszawskiej delegatury Biura w czwartek zatrzymali dwie osoby - powiedział Brodowski. Agenci przeszukali mieszkania i miejsca pracy obu tych osób - dodał.

 

Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński powiedział, że po doprowadzeniu obu osób prokurator przedstawił dyrektorowi Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie Pawłowi S. zarzuty przyjęcia 17 tys. zł korzyści majątkowych w kwocie oraz żądania kolejnych 13 tys. zł od pełnomocnika firmy realizującej zlecenia budowlane na terenie szkoły. Czynów tych miał się dopuścić w związku z pełnioną funkcją publiczną w okresie od listopada 2017 r. do maja 2018 r. - wyjaśnił rzecznik.

 

Sekretarce szkoły Joannie J. prokurator przedstawił zarzut pomocnictwa przez przyjęcie tych korzyści majątkowych i przekazanie pieniędzy dyrektorowi - powiedział prok. Łapczyński.

 

Przestępstwa zarzucane podejrzanym zagrożone są karami do 8 lat pozbawienia wolności - podał rzecznik prokuratury.

 

Zaznaczył, że rozpoczęte w czwartek czynności z zatrzymanymi przez CBA osobami prowadzący sprawę prokurator będzie kontynuował w piątek. Po ich zakończeniu zdecyduje czy i jakie środki zapobiegawcze zastosować wobec nich.

 

Według śledczych sprawa będzie się rozwijała i to nie ostatnie zatrzymania i zarzuty w tym śledztwie.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie