W piątek zebranie Komitetu Politycznego PiS. Rozmowy o rekonstrukcji rządu

Polska
W piątek zebranie Komitetu Politycznego PiS. Rozmowy o rekonstrukcji rządu
Polsat News/ Zdj. archiwalne

W piątek na godz. 12.30 zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Głównym tematem spotkania ma być kalendarz wyborczy oraz ewentualna rekonstrukcja rządu po wyborach do PE.

W ostatnich dniach politycy PiS zapowiadali, że jeszcze przed wyborami europejskimi, które mają się odbyć 26 maja, dojdzie do rekonstrukcji rządu.

 

- Według mojej wiedzy w najbliższych dniach zapadnie decyzja czy, a jeżeli tak, to do jak szerokiej rekonstrukcji dojdzie - mówił na początku tygodnia szef KPRM Michał Dworczyk.

 

Z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek oświadczyła we wtorek, że ma informację, iż do zmian w rządzie dojdzie jeszcze przed wyborami do PE.

 

"Wybory do europarlamentu zmuszają do rekonstrukcji rządu"

 

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska mówiła z kolei w środę, że wybory do europarlamentu zmuszają do rekonstrukcji rządu, gdyż na listach są m.in. ministrowie. - Z informacji, które ja posiadam, rekonstrukcja miała dotyczyć ministrów konstytucyjnych - tych, którzy dowodzą resortami, którzy obejmą mandat w europarlamencie - powiedziała Kopcińska.

 

Z informacji PAP uzyskanych w kierownictwie PiS wynika, że w piątek o godz. 12.30 zebrać ma się Komitet Polityczny. - Komitet zajmie się kalendarzem wyborczym, a także innymi sprawami w tym przyszłą, ewentualną rekonstrukcją rządu po wyborach do PE - powiedział polityk z kierownictwa PiS. Według niego, podczas spotkania niekoniecznie muszą jednak zapaść decyzje dotyczące ministrów, którzy odejdą z rządu oraz tego, kto ich zastąpi.

 

Zgodnie z decyzją Komitetu Politycznego PiS z lutego na listach partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego znalazło się m.in. kilkoro ministrów i wiceministrów, w tym m.in.: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, czy minister edukacji Anna Zalewska.

rob/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie