Rafalska: termin wejścia w życie programu "Rodzina 500 plus" jest absolutnie niezagrożony

Polska
Rafalska: termin wejścia w życie programu "Rodzina 500 plus" jest absolutnie niezagrożony
PAP/Paweł Supernak

Projekt przyznający 500 zł na pierwsze dziecko zostanie w czwartek przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów i być może na następnym posiedzeniu przez rząd - powiedziała w czwartkowej audycji PR24 Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

- Bardzo konsekwentnie realizujemy naszą mapę drogową. W pierwszej kolejności musieliśmy przyjąć to rozwiązanie o świadczeniach dla emerytów i rencistów. (...) Termin wejścia w życie programu "Rodzina 500 plus" też jest absolutnie niezagrożony. 1 lipca będziemy mogli już składać te wnioski - zadeklarowała szefowa resortu pracy, odpowiadając na pytanie, kiedy zostanie uchwalona ustawa przyznająca 500 zł na pierwsze dziecko.

 

Przypomniała, że każdy projekt jest poddawany konsultacjom społecznym.

 

- Dzisiaj na Stałym Komitecie Rady Ministrów będzie przyjęcie tej propozycji, bo okres składania uwag już się skończył. Być może na następnej Radzie Ministrów będzie przyjęcie propozycji tego projektu. I będzie skierowanie do Sejmu i kolejne prace, tak jak w zeszłym tygodniu nad "Emeryturą plus", tak nad nową wersją programu "Rodzina 500 plus" - zadeklarowała.

 

Jak mówiła, rząd realizuje konsekwentnie "piątkę Kaczyńskiego".

 

- Myślę, że terminy, które prezentował premier Mateusz Morawiecki, zupełnie nie są w tej chwili zagrożone - mówiła.

 

"Piątka Kaczyńskiego" to propozycje przedstawione podczas konwencji PiS przez prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiedział on od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę "trzynastki" dla emerytów w wysokości najniższej emerytury - 1100 zł. PiS zapowiedziało też zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26 lat i co najmniej dwukrotnie podniesienie kwoty uzyskania przychodów, a także przywrócenie zredukowanych wcześniej połączeń autobusowych. 

maw/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie