Starosta sandomierski z zarzutem nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego

Moto
Starosta sandomierski z zarzutem nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego
Powiat Sandomierski

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego usłyszał starosta sandomierski Marcin P., który pod koniec grudnia na przejściu dla pieszych potrącił dwie osoby - przekazał we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ub.r. w centrum Sandomierza. Marcin P., jadąc na koncert charytatywny, potrącił na przejściu dla pieszych dwóch mężczyzn, jeden z nich został zabrany do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

 

W związku z potrzebą zachowania transparentności, szef sandomierskiej policji wystąpił do komendanta wojewódzkiego o przekazanie tej sprawy innej jednostce policji - ostatecznie wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia zajęła się Komenda Powiatowa Policji w Opatowie.

 

- Czynności, które były prowadzone w toku dochodzenia, doprowadziły do ustaleń, że Marcin P. jest odpowiedzialny za to zdarzenie drogowe, a ponieważ obrażenia jednego z uczestników tego zdarzenia były na okres powyżej siedmiu dni, to znaczyło, że mamy do czynienia z wypadkiem drogowym - powiedział Prokopowicz.

 

- Podejrzany został przesłuchany, do zarzutów się przyznał, natomiast skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień - poinformował rzecznik kieleckiej prokuratury.

 

W ubiegłym tygodniu opatowska prokuratura skierowała akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Rejonowego w Sandomierzu. "Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy" - powiedział Prokopowicz.

 

Mężczyźnie grozi kara od sześciu miesięcy do trzech lat więzienia.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie