Nie żyje jedna z najbogatszych Rosjanek. Zginęła w wypadku lotniczym w Niemczech

Świat

Natalia Filewa, jedna z najbogatszych Rosjanek, zginęła w wypadku lotniczym w pobliżu Frankfurtu nad Menem, na południowym zachodzie Niemiec - poinformowała w niedzielę późnym wieczorem agencja dpa. Jadący na miejsce zdarzenia policyjny radiowóz zderzył się z kolei czołowo z innym samochodem. Zginęły dwie młode osoby, jadące drugim autem. Trzech policjantów zostało ciężko rannych.

Niewielki, sześciomiejscowy samolot typu Epic LT, na pokładzie którego znajdowały się trzy osoby, wystartował w niedzielę po południu z francuskiego Cannes i miał wylądować na małym lotnisku w Egelsbach na południe od Frankfurtu nad Menem. Około godz. 15.30, podczas schodzenia do lądowania, maszyna runęła na pole pod miejscowością Erzhausen i natychmiast stanęła w płomieniach.

 

 

Zginęli pilot i dwoje pasażerów

 

Na miejscu zginęli pilot i dwoje pasażerów. Rosyjskie linie lotnicze S7 potwierdziły, że w wypadku straciła życie 55-letnia Natalia Filewa, współwłaścicielka tego przewoźnika. "To niepowetowana strata. Filewa była świetną menedżerką i wspaniałą kobietą" - powiedziała rzeczniczka linii S7.

 

Natalia Filewa była jedną z najbogatszych kobiet w Rosji. Jej majątek szacowano na 600 mln dolarów. S7 to drugie co do wielkości, po Aerofłocie, rosyjskie linie lotnicze.

 

Według rosyjskich mediów w wypadku zginął także ojciec Natalii Filewej.

 

Wypadek radiowozu

 

Niemieckie władze nie potwierdziły na razie tożsamości i narodowości ofiar wypadku. - Maszyna jest kompletnie wypalona, identyfikacja ofiar będzie trudna i może zająć kilka dni - powiedział rzecznik miejscowej policji.

 

Nie wiadomo, dlaczego maszyna się rozbiła. Świadkowie mówią o nierównej pracy silnika. W związku z tym wypadkiem doszło do innej tragedii. Jadący na miejsce zdarzenia policyjny radiowóz zderzył się czołowo z innym samochodem. Zginęły dwie młode osoby, jadące drugim autem. Trzech policjantów zostało ciężko rannych.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie