Mąż zaatakował żonę nożem. Kobieta jest w ciężkim stanie

Polska

W Kętach (woj. małopolskie) 53-letni mężczyzna ugodził nożem swoją żonę. Kobieta trafiła do szpitala. - Czekamy na informację dotyczącą jej obrażeń. Wtedy dojdzie do kwalifikacji czynu, ale podejrzewamy, że będzie to usiłowanie zabójstwa - poinformowała w poniedziałek asp. sztab. Małgorzata Jurecka z KPP w Oświęcimiu.

Do rodzinnej tragedii doszło w poniedziałek około godz. 5:30 w Kętach. Kobieta nad ranem wracała do domu od rodziny. Czekał na nią jej mąż, który w pewnym momencie wyszedł z domu i zaatakował ją nożem. Miał jej zadać kilka ciosów.

 

- Atak dostrzegła kobieta przejeżdżająca tamtędy samochodem. Gdy zobaczyła, co się dzieje na posesji, zaczęła trąbić - informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Sygnał klaksonu usłyszał 25-letni syn małżeństwa, który wybiegł z domu, pobiegł do szarpiącej się pary, odepchnął ojca od matki i wezwał policję.

 

Przeszła wielogodzinną operację

 

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali 53-latka. W chwili zdarzenia był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,40 promila alkoholu w organizmie. - Podejrzany został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji - mówi Jurecka.

 

Kobieta z raną kłutą brzucha została przewieziona do szpitala. Tam przeszła wielogodzinną operację. Przeżyła, ale jej stan jest ciężki.


- Próbujemy ustalić jakiego rodzaju obrażeń doznała, z uwagi na to, by móc zakwalifikować ten czyn, albo jako uszkodzenie ciała, albo usiłowanie zabójstwa i tak najprawdopodobniej będzie. Będziemy przesłuchiwać członków rodziny i sprawdzać, czy dochodziło tam do przemocy, a jeżeli tak, to na jakim tle - powiedziała Jurecka.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie