Łódź: mężczyzna został zakleszczony w kruszarce do betonu

Polska
Łódź: mężczyzna został zakleszczony w kruszarce do betonu
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com/dimitrisvetsikas1969

W Łodzi 31-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, został zakleszczony w kruszarce do betonu. Z urazem nogi trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja będzie wyjaśniać okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie jednej z firm wytwarzającej beton. Jak wyjaśnił rzecznik prasowy straży pożarnej w Łodzi, mł. ogn. Łukasz Górczyński, mężczyzna był pracownikiem firmy serwisowej, która zajmowała się serwisem kruszarki. Przy urządzeniu pracowały dwie osoby.

 

- W pewnym momencie maszyna się uruchomiła, jeden z pracowników zdążył wyskoczyć i wyłączyć ją. Drugiemu, 31-letniemu obywatelowi Ukrainy, nie udało się wydostać, został zakleszczony i nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Konieczna była nasza pomoc, aby go uwolnić z urządzenia - powiedział Górczyński. Dodał, że mężczyzna był przytomny, miał uraz nogi.

 

Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo

 

Według rzeczniczki Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Joanny Kąckiej prawdopodobnie urządzenie wciągnęło najpierw fragment odzieży, a później mężczyznę.

 

Rzecznik łódzkiego pogotowia Adam Stępka poinformował, że poszkodowany trafił do szpitala w stanie średnim. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podkreślił, że akcja ratunkowa była na tyle trudna, że wymagała interwencji straży pożarnej.

 

Policja będzie badać okoliczności zdarzenia. 

luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze