Mężczyzna zatrzymany za przejście na czerwonym świetle. Był poszukiwany listem gończym

Polska
Mężczyzna zatrzymany za przejście na czerwonym świetle. Był poszukiwany listem gończym
Polsat News

Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mieszkańca Legnicy za przejście na czerwonym świetle. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Zatrzymany posiadał również telefon, który w policyjnej bazie danych figuruje jako utracony.

W piątek wieczorem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zatrzymali przechodzącego przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. W trakcie interwencji legniczanin przekazywał policjantom fałszywe dane na swój temat. Funkcjonariusze znaleźli jednak przy mężczyźnie dokument tożsamości.

 

Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym, ma do odbycia karę 6-miesięcznego więzienia. Kontrola telefonu zatrzymanego wykazała również,  że jest on zgłoszony organom ścigania jako utracony. Policja będzie wyjaśniać także i tę sprawę.

 

Mężczyzna został przewieziony do aresztu. Oprócz odbycia zasądzonej wcześniej kary, zatrzymany będzie odpowiadał również za wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy oraz niezastosowanie się do sygnalizatora świetlnego.

rob/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie