Ekstraklasa Games - największy w Polsce turniej FIFA 19. Od 30 marca na antenie Polsat Games

Technologie

To największy w Polsce turniej w grę FIFA 19. Mowa nie tylko o zabawie przed konsolą, ale o profesjonalnym projekcie piłkarskiej Ekstraklasy, który powstał we współpracy z kanałem Polsat Games. Wcześniej takie rozgrywki odbywały się już m.in. w niemieckiej Bundeslidze. O szczegółach projektu, z dyrektorem marketingu Ekstraklasa S.A. Marcinem Mikuckim rozmawiał reporter Polsat News Michał Giersz.

Ekstraklasa Games po zakończonych niedawno kwalifikacjach stała się oficjalnie największym esportowym turniejem EA Sports FIFA w Polsce. Do 16 turniejów kwalifikacyjnych zanotowano ponad 17 tysięcy zgłoszeń, co jest rekordem pod względem liczby rejestracji. Turniej ma status ligi partnerskiej EA SPORTS - Official League Qualifier, dzięki czemu jest to jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series. Daje to możliwość awansu na FIFA eWorld Cup 2019. Rozgrywki są przeznaczone dla wszystkich zawodników, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Przed najlepszymi otwiera się droga do kariery profesjonalnego gracza.

 

Transmisje w Polsat Games

 

Zwycięzcy kwalifikacji reprezentują swoje kluby od soboty 30 marca w fazie ligowej. Każdy z 16 zespołów będzie reprezentowany w sumie przez czterech graczy (dwóch na PlayStation, dwóch na Xbox). Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team.

 

Kluby rozegrają w sumie 30 meczów - 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games.

 

Transmisje z fazy ligowej i wielkiego finału są zrealizowane w studiu Polsat Games.

 

Więcej informacji o turnieju: EkstraklasaGames.org

luq/ Polsat News, ekstraklasaGames.org, ekstraklasa.org
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie