Reksio oraz Bolek i Lolek trafią na YouTube. Studio Filmów Rysunkowych podpisało umowę z Google

Kultura
Reksio oraz Bolek i Lolek trafią na YouTube. Studio Filmów Rysunkowych podpisało umowę z Google
Studio Filmów Rysunkowych/ Screen z Youtube

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej podpisało umowę z Google i uruchomiło własny kanał na YouTube. Wytwórnia chce w ten sposób walczyć z piractwem i udostępniać młodym widzom w jednym miejscu wszystkie swoje filmy - poinformował portal bielsko.biala.pl.

Jak informuje portal, dzięki porozumieniu wytwórnia może samodzielnie usuwać nielegalne treści z platformy. Zainteresowani zobaczą takie kreskówki jak: "Bolek i Lolek", "Reksio", "Błękitny Rycerzyk", "Pampalini Łowca Zwierząt", "Profesor Baltazar Gąbka", "Don Pedro z Krainy Deszczowców", "Bartolini Bartłomiej Herbu Zielona Pietruszka", "Smok Wawelski", "kangurek Hip-Hop", "Miś Kudłatek", "Marceli Szpak", "Kapitan Kliper", "Jastrząb Kirkor z bocianami".

 

Dyrektor studia przyznał w rozmowie z portalem bielsko.biala.pl, że przychody z dystrybucji w sieci nie są porównywalne z dystrybucją tradycyjną.

 

- Dlatego na naszym kanale udostępnianie filmów będzie miało charakter rotacyjny, tak aby cała zawartość był w dalszym ciągu atrakcyjna dla tradycyjnych odbiorców, takich jak stacje telewizyjne - wyjaśnił Andrzej Orzechowski. 

 

Widzowie zobaczą bajkę o Bolku i Lolku, która jest uważana za największy komercyjny sukces polskiej animacji. Serial zyskał olbrzymią popularność nie tylko w krajach socjalistycznych, ale i w Republice Federalnej Niemiec. 

 

Stworzeni na podobiznę synów 

 

Ojcem sukcesu kreskówki jest reżyser Władysław Nehrebecki, jeden ze współzałożycieli Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie powstawał serial. Kreskówkowi Bolek i Lolek zostali stworzeni na podobiznę synów Nehbreckiego - Jana i Romana.

 

W trakcie 23 lat, w Bielsku-Białej powstało ponad 180 odcinków serii o Bolku i Lolku.

 

Studio powstało w 1947 roku i ma na swoim koncie już ponad tysiąc filmów dla dzieci oraz dla dorosłych.

 

"Zapraszamy na oficjalny kanał You Tube Studia Filmów Rysunkowych. Będziemy tu prezentować zarówno stare, jak i najnowsze produkcje Studia" - napisała wytwórnia, zapraszając fanów swoich kreskówek na Twitterze.

 

msl/hlk/ bielsko.biala.pl, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze