Plantacja marihuany warta ponad pół miliona złotych. Policja zatrzymała trzech Chińczyków

Polska

Na ponad pół miliona złotych wstępnie oszacowano ujawnioną na terenie powiatu pruszkowskiego plantację konopi indyjskich. Policjanci z Pruszkowa zabezpieczyli ponad 13 kg marihuany oraz ponad 1100 sadzonek w różnym stadium rozwoju konopi. Na miejscu zatrzymano trzech obywateli Chin, którzy decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci z Pruszkowa odkryli plantację marihuany na jednej z posesji w podwarszawskich Jankach. W piwnicy znajdowało się ponad 1100 doniczek z sadzonkami konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju.


Pomieszczenia w piwnicy były specjalnie przystosowane do uprawy narkotyków z profesjonalną linią produkcyjną, która została zdemontowana i zabezpieczona jako dowód w sprawie.


Na poddaszu z kolei policjanci zabezpieczyli ponad 13 kg wysuszonych kwiatów marihuany.

 

KPP Pruszków

 

KPP Pruszków

 

KPP Pruszków

 

 

Trzy miesiące aresztu


Zatrzymano trzech mężczyzn narodowości chińskiej, którym prokuratura przedstawiła zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawiania konopi, posiadania przyrządów służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających oraz wprowadzania znacznej ilości narkotyków do obrotu.


Sąd wobec podejrzanych zastosował trzymiesięczny areszt.


Według wstępnych szacunków śledczych, po odpowiedniej obróbce na rynek mogło trafić nawet kilkadziesiąt kilogramów suszu roślinnego o wartości czarnorynkowej sięgającej do kilkuset tysięcy złotych.

 

KPP Pruszków
KPP Pruszków

  

KPP Pruszków

 

KPP Pruszków

 

 

 

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie