Neumann: Tusk byłby idealnym kandydatem Koalicji Europejskiej na prezydenta w 2020 r.

Polska
Neumann: Tusk byłby idealnym kandydatem Koalicji Europejskiej na prezydenta w 2020 r.
PAP/EPA/PATRICK SEEGER

To była dobra, ważna, kilkugodzinna rozmowa, która trochę nakreśliła ramy współpracy na przyszłość - w ten sposób szef klubu PO-KO Sławomir Neumann określił czwartkowe spotkanie lidera PO Grzegorza Schetyny i przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska.

Szef Platformy spotkał się z byłym polskim premierem i liderem PO w czwartek w Brukseli. Według doradcy Schetyny ds. międzynarodowych Marcina Bosackiego spotkanie dotyczyło "przyszłości Polski i Europy". Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że szef Platformy i były polski premier rozmawiali m.in. o wyborach do Parlamentu Europejskiego i brexicie.

 

O rozmowę obu polityków Neumann był pytany w piątek rano w radiu TOK FM.

 

"To była dobra rozmowa"

 

Jak relacjonował szef klubu PO-Koalicji Obywatelskiej, w spotkaniu uczestniczył też najbliższy współpracownik Tuska, były rzecznik jego rządu Paweł Graś. - To była ważna, porządna, dobra rozmowa, kilkugodzinna, która trochę nakreśliła ramy współpracy na przyszłość - powiedział Neumann.

 

Dodał, że rozmowa była "o tym, jak Koalicja Europejska może wykorzystać potencjał Donalda Tuska i jak widzimy rolę Donalda Tuska w przyszłości". - Mówimy o tym od wielu, wielu miesięcy, o tym, że byłby dobrym, idealnym wręcz kandydatem Koalicji Europejskiej, wtedy już nie opozycji, myślę, że wtedy rządzących - na prezydenta w wyborach w 2020 roku - zaznaczył Neumann.

 

Koalicję Europejską, która wystawi wspólne listy w zaplanowanych na 26 maja eurowyborach, tworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie