"Młodzież światu" - uczniowie organizują koncert, aby pomóc mieszkańcom Syrii

Polska
"Młodzież światu" - uczniowie organizują koncert, aby pomóc mieszkańcom Syrii
PAP/EPA/Murtaja Lateef
Syryjskie Siły Demokratyczne w czasie walk z bojownikami ISIS niedaleko miasta Baghouz.

Projekt pomocy Syrii, który realizuje grupa warszawskich uczniów wsparła Polska Akcja Humanitarna. "Jesteśmy grupą warszawskich licealistów. Urodziliśmy się i żyjemy w świecie, w którym panuje pokój. Nie wszyscy mają to szczęście" - napisali. W niedzielę w podwarszawskiej Jabłonnie organizują charytatywny. Dochód będzie przeznaczony na pomoc syryjskim rodzinom.

"Od 2011 roku w Syrii trwa wojna domowa. W wyniku konfliktu - jak podaje HRW - zginęło już ponad 400 tysięcy ludzi. Według Amnesty International tylko do 2016 roku 5 milionów obywateli zostało zmuszonych do opuszczenia domów. Coraz więcej Syryjczyków żyje bez dachu nad głową, w przepełnionych obozach dla uchodźców, gdzie brakuje im wody, żywności i podstawowych środków higienicznych" - napisali warszawscy uczniowie stołecznych szkół, którzy przygotowali imprezę.

 

"Giną ludzie dorośli, nasi rówieśnicy i dzieci. Tak jak kiedyś, w czasie wojny, ginęli mieszkańcy Warszawy. Niestety, nie mamy wpływu na przebieg syryjskiego konfliktu. Ale możemy pomóc jego ofiarom" - napisano na stronie organizatorów akcji.

 

"Dlatego, ze wsparciem Polskiej Akcji Humanitarnej, organizujemy koncert charytatywny »Młodzież Światu«, z którego dochód w całości przekazany zostanie na pomoc mieszkańcom Syrii dotkniętym wojną. Wiemy, że to niewiele, ale lepiej zmieniać świat małymi krokami, niż wcale" - napisano na stronie imprezy.

 

Koncert charytatywny "Młodzież światu" odbędzie się 31 marca o godzinie 16:00 w zabytkowym XVIII-wiecznym pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 105.

 

 

 

"Gościem specjalnym niedzielnego koncertu będzie Samer Masri, prezes Fundacji Wolna Syria. Opowie on o sytuacji mieszkańców Syrii i o ich potrzebach. Po koncercie będzie okazja porozmawiać z nim osobiście" - poinformowali Julia Filip, Mieszko Karbarczyk, Martyna Majewska i Maria Biernacka.

 

Wstęp jest bezpłatny. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na wsparcie misji Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii.

 

W Jabłonnie będzie można wysłuchać utworów Chopina, Debussy’ego, Wieniawskiego, Rachmaninowa, Garayeva, Faure’a i Astora Piazzollo. Grać będą uczniowie i absolwenci szkół muzycznych.

 

Impreza organizowana jest w ramach "Olimpiady Zwolnieni z Teorii", a cały dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej. PAH działa w Syrii od 2013 roku, dostarcza pomoc humanitarną w prowincjach Idlib i Aleppo. Oprócz zapewniania bezpiecznego schronienia, organizacja dba również o dostęp do czystej wody i żywności. Na terenie obozów dla uchodźców buduje cysterny na wodę, latryny i punkty mycia rąk.

 

Bliższe informacje znajdują się na stronie koncertu - www.mlodziezswiatu.pl

 

 

 

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie