Polska zadeklarowała w Brukseli 17,4 mln zł na pomoc humanitarną dla Syrii

Świat
Polska zadeklarowała w Brukseli 17,4 mln zł na pomoc humanitarną dla Syrii
PAP/EPA/Nabil Mounzer
Osada syryjskich uchodźców w Mohammara, prowincji Akkar w północnym Libanie

Polska zadeklarowała na konferencji poświęconej pomocy Syrii, zorganizowanej przez UE i ONZ, 17,4 mln zł na pomoc humanitarną dla tego kraju - powiedział szef Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE Andrzej Sadoś.

Sadoś reprezentuje Polskę na konferencji.

 

- Polska nie pozostaje obojętna na ludzi w potrzebie. Aktywnie wypełniamy nasze zobowiązania i dzisiaj deklarujemy, że zrobimy więcej. Od 2012 r. jesteśmy zaangażowani w bilateralną i multilateralną pomoc humanitarną w Syrii i krajach sąsiedzkich. W latach 2017 i 2018 Polska przekazała w sumie 22 miliony euro na pomoc humanitarną na Bilskimi Wschodzie - powiedział Sadoś Polskiej Agencji Prasowej.

 

Jak dodał, w geście solidarności Polska chce przeznaczyć na pomoc Syrii w 2019 r 17,4 mln zł.

 

W czwartek w Brukseli trwa III konferencja Wspieranie przyszłości Syrii i regionu. Podobnie jak wcześniejsze konferencje także tegoroczna jest poświęcona najpilniejszym problemom humanitarnym, z jakimi borykają się Syryjczycy i przyjmujące syryjskich uchodźców społeczności.

 

Na koniec spotkania przedstawiciele UE i ONZ poinformują, ile pieniędzy udało się zebrać w tym roku od krajów członkowskich. W konferencji uczestniczą przedstawiciele ponad 80 krajów i organizacji międzynarodowych.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie