Gosia Rdest - jedyna Polka w żeńskiej Formule 1. "Spełniam moje największe marzenie"

Moto

- Udało mi się w tej chwili zapisać na kartach historii motorsportu. Jestem uczestniczką W Series, pierwszej w historii formuły serii wyścigowej dedykowanej dla kobiet. W moim przypadku to jest coś fenomenalnego, ogromna radość, satysfakcja i spełnianie mojego największego marzenia - powiedziała w programie "Nowy Dzień" w Polsat News Gosia Rdest.

26-letnia Gosia Rdest, jako jedyna Polka wywalczyła miejsce w bolidzie Formuły 3. Osiemnaście kobiet z 13 krajów będzie tworzyło historię motorsportu jako pierwsza w pełni kobieca seria wyścigowa single-seaterów. Pula nagród wynosi 1,5 mln dolarów.


Kwalifikacje nie były łatwe. Pierwszym etapem było wysłanie CV. - W drugim etapie jury wybrało sześćdziesiąt kandydatek do uczestnictwa w W Series, natomiast po tej selekcji wybrano 28 uczestniczek, które zostały zaproszone na testy do Almerii, gdzie były sprawdziany fizyczne, wywiady i to co najważniejsze, czyli cztery dni jeżdżenia. Od godziny szóstej rano do ósmej wieczorem spędzałyśmy czas na torze, z inżynierami, poznawałyśmy bolid, charakterystykę toru. Po tych czterech dniach wyłoniono osiemnaście zawodniczek w czasie głównym i cztery zawodniczki w składzie rezerwowym - relacjonowała Rdest, która w rozmowie z Polsat Sport przyznała, że Robert Kubica jest dla niej inspiracją.

 

"Najszybsza Polka"

 

"Ścigam się. Jestem najszybszą Polką na torach wyścigowych w kraju i za granicą. Przeszłam drogę od gokarta – zdobywając w 2011 tytuł Mistrza Polski w klasie KF2 do 500-konnej tylnonapędowej bestii. Pierwsze kroki w kartingu stawałam wieku 12 lat. Teraz ścigam się na torach wyścigowych na całym świecie. Od Daytony po Dubaj. Aktywnie wspieram kobiety w motorsporcie" - czytamy na stronie internetowej Gosi Rdest. 

prz/luq/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!