Kubica: czuję się, jakbym debiutował po raz kolejny

Polska

Robert Kubica po ośmiu latach przerwy ponownie zasiądzie za sterami bolidu w wyścigu Formuły 1. O przygotowaniach do tego wydarzenia z kierowcą teamu Williams i prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem rozmawiali Krystian Sobierajski (Polsat Sport) i Maciej Jermakow (Eleven Sports).

Przed telewizyjnym wywiadem Kubica, który w tym roku będzie kierowcą Williamsa, wziął udział w prezentacji w Warszawie.

 

Przyznał, że powrót po ośmiu latach do rywalizacji w Formule 1 wywołuje w nim dużo emocji. - Jakbym debiutował po raz kolejny - zaznaczył.

 

Zapytany o to, co czuł, gdy dowiedział się, że wróci do rywalizacji w F1. - Jakbym debiutował po raz kolejny. Emocje były duże, oczywiście inne niż te 12 lat temu, gdy debiutowałem w barwach BMW Sauber - podkreślił.

 

34-letni kierowca przyznał, że osiem lat przerwy w startach w mistrzostwa świata nie działa na jego korzyść. Ma jednak nadzieję, że zaprocentuje jego bogate doświadczenie.


Ma świadomość, że czeka do duże wyzwanie, ale zapewnił, że jest gotowy je podjąć.

 

- Gdybym czuł, że nie jestem przygotowany, nigdy nie poszedłbym w stronę powrotu do Formuły 1. Wiem jednak, jakie trudne zadanie przede mną stoi - zastrzegł.

 

Jak dodał, ma nadzieję, że jego zespół wyciągnie wnioski z poprzedniego sezonu i bolid w 2019 roku będzie lepszy.

 

Biało-czerwony kask i kierownica kartingową

 

Przed konferencją Kubica dostał od prezesa sponsorującego team Williams koncernu PKN Orlen Daniela Obajtka biało-czerwony kask. W rewanżu wręczył mu kierownicę kartingową.

 

Kubica wraca do rywalizacji w Formule 1 po prawie dziewięciu latach przerwy. Po raz ostatni wystąpił w niej pod koniec 2010 roku, a kilka miesięcy później uległ wypadkowi podczas Rajdu Ligurii. Doznał obrażeń ręki i z tego powodu nie mógł startować w "królowej sportów motorowych". W listopadzie 2018 roku został zakontraktowany jako kierowca wyścigowy Williamsa. Wcześniej przez kilkanaście miesięcy pełnił rolę kierowcy testowego tego teamu.

 

Oficjalne testy przed rozpoczęciem sezonu zaplanowano na 18-21 lutego oraz 26 lutego - 1 marca w Barcelonie. Pierwszy wyścig - o Grand Prix Australii w Melbourne - odbędzie się 17 marca

msl/ml/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie