17-latek ostrzelał z wiatrówki autobus. Jeden pocisk przeleciał tuż nad głową kierowcy [ZDJĘCIA]

Polska
17-latek ostrzelał z wiatrówki autobus
Galeria zdjęć (10)

Policja zatrzymała nastolatka, który ostrzelał z wiatrówki jadący drogą autobus. Jeden z wystrzelonych przez niego pocisków przebił szybę i przeleciał tuż nad głową kierowcy. Policja zatrzymała sprawcę, w domu miał pneumatyczny pistolet.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gm. Liszki w Małopolsce. 17-latek strzelając z balkonu ostrzelał przejeżdżający autobus. Dwa wystrzelone przez niego pociski trafiły celu. Jeden z nich przebił szybę w bocznych drzwiach i przeleciał tuż nad głową kierowcy. 

 

O niebezpiecznej sytuacji została powiadomiona policja. W trakcie oględzin uszkodzonego autobusu znalezione dwie metalowe kulki. 

 

Jeszcze tego samego dnia policji udało się zatrzymać podejrzanego 17-latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania znaleziono pistolet pneumatyczny "ASG", metalowe kulki oraz pojemniki z gazem zasilającym broń. Nastolatek został zatrzymany. 

 

Twierdzi, że nie celował w autobus

 

Wyjaśnił, że wyszedł na balkon postrzelać z nowo zakupionej broni. Jednak zapewnił, że nie celował w autobus.

 

Mimo to, usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz narażenia kierującego autobusem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. 

 

Za nieodpowiedzialnie zachowanie, które mogło zakończyć się nawet utratą życia innej osoby, 17-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

 

To nie pierwszy jego konflikt z prawem, chłopak był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe.

 

17-latek ostrzelał z wiatrówki autobus
Galeria zdjęć (10)

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie