Strzelał do ludzi z wiatrówki. Do lufy przytwierdził wskaźnik laserowy

Polska
Strzelał do ludzi z wiatrówki. Do lufy przytwierdził wskaźnik laserowy
KWP Wrocław

24-letni mężczyzna strzelał do przechodniów na jednej z ulic w Dzierżoniowie (Dolnośląskie). Zatrzymany przez policję tłumaczył, że był mocno pijany. Po przeszukaniu mieszkania sprawcy znaleziono wiatrówkę z przytwierdzonym do lufy wskaźnikiem laserowym, który miał pełnić funkcję celownika.

Mężczyzna idący wraz z żoną na jednej z dzierżoniowskich ulic usłyszał głuchy odgłos oraz świst. Sekundę później poczuł ukłucie w okolicach klatki piersiowej. Domyślił się, że ktoś strzelał z wiatrówki. Wezwał policję ułatwiając im pracę, gdyż potrafił wytypować miejsce, z którego najprawdopodobniej strzelano.


Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali podejrzanego 24-latka. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że gdy dopuścił się tego czynu, był mocno pijany. Mieszkanie zatrzymanego przeszukano i znaleziono w nim wiatrówkę z przytwierdzonym do lufy wskaźnikiem laserowym, który miał pełnić funkcję celownika.

 


Mężczyzna już usłyszał zarzut narażenia dwóch osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

WIDEO: bójka i strzelanina w Gdańsku. Ranny na schodach. Pościg za golfem

 

 

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie