Urodziła syna, 26 dni później na świat przyszły bliźniaki. Lekarze nie zauważyli drugiej macicy

Świat
Urodziła syna, 26 dni później na świat przyszły bliźniaki. Lekarze nie zauważyli drugiej macicy
Pixabay.com/ Bokskapet/Zdj. ilustracyjne

20-letnia Arifa Sultana z Bangladeszu urodziła zdrowe bliźnięta 26 dni po pierwszym porodzie, podczas którego na świat przyszedł jej syn. Kobieta nie wiedziała, że nadal jest w ciąży. Lekarze nie zauważyli, że 20-latka ma dwie macice. - Nie widziałam takiego przypadku w mojej 30-letniej karierze medycznej - powiedział Dilip Roy, lekarz z Dźoszohor.

20-latka urodziła w lutym pierwsze dziecko siłami natury. Po 26 dniach, kiedy kolejny raz odeszły jej wody płodowe, przyjechała do szpitala. - Nie zdawała sobie sprawy, że nadal jest w ciąży - powiedziała agencji AFP ginekolog Sheila Poddar.


Tam w ostatni piątek dzięki cesarskiemu cięciu na świat przyszły zdrowe bliźnięta - chłopiec i dziewczynka.


Kobieta we wtorek wróciła do domu.


Dilip Roy, lekarz z miejscowości Dźoszohor zakwestionował działania lekarzy ze szpitala Khulna Medical Collage, którzy nie wykryli drugiej ciąży.


Mąż zarabia 70 dolarów miesięcznie


Sultana, która pochodzi z biednej rodziny, powiedziała agencji AFP, że jest szczęśliwa, że została matką trojga dzieci, niepokoi się jednak tym, jak uda jej się je wychować. Jej mąż jako robotnik zarabia 6000 taka, czyli ok. 70 dolarów miesięcznie.


Sumon Biswas, mąż kobiety był pełen optymizmu. - To cud od Allaha, że wszystkie moje dzieci są zdrowe. Postaram się sprawić, by były szczęśliwe - powiedział.

 

[ZOBACZ TEŻ] Dziewczynka urodziła się z sercem na zewnątrz. Po trzech operacjach opuściła szpital

 

prz/dro/ theguardian.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie