Radny PiS został dyrektorem szpitala. Zapytany o kompetencje, odpowiada: długo chorowałem

Polska
Radny PiS został dyrektorem szpitala. Zapytany o kompetencje, odpowiada: długo chorowałem
swietokrzyskie.pro

- Może to prywatna sprawa, ale dość długo chorowałem. Jestem przekonany, że poradzę sobie na nowym stanowisku - tak radny PiS sejmiku świętokrzyskiego Maciej Gawin odpowiedział na pytanie o jego kompetencje w ochronie zdrowia. W środę został dyrektorem Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji w Busku-Zdroju. Z wykształcenia jest politologiem, wcześniej był wicedyrektorem KRUS w Kielcach.

54-letni Maciej Gawin jest radnym sejmiku województwa świętokrzyskiego, jest w klubie PiS. Należy do Porozumienia Jarosława Gowina.


Według notki biograficznej na stronie świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, Gawin ukończył studia politologiczne w Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Jest też absolwentem Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończył studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w oświacie.


W latach 2007-2008 pracował w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, w latach 2008-2015 w Zespole Obsługi Przedszkoli i Szkół, a od 2015 do 2017 roku w Buskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju.


Od 2017 roku był wicedyrektorem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. Jest także jednym z liderów Stowarzyszenia Busko Busko.


"Lubię trudne wyzwania"


W środę Gawin objął stanowisko dyrektora Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna" w Busku-Zdroju, który wchodzi w skład Uzdrowiska Busko-Zdrój zarządzanego przez samorząd województwa świętokrzyskiego.


Po ostatnich wyborach samorządowych i objęciu władzy w sejmiku przez PiS prezesem uzdrowiska został Wojciech Lubawski - popierany przez PiS w wyborach na prezydenta Kielc, który w drugiej turze przegrał z Bogdanem Wentą, popieranym przez Koalicję Obywatelską.


Gawin zapytany przez "Gazetę Wyborczą" o kompetencje w ochronie zdrowia, odpowiedział: "może to prywatna sprawa, ale dość długo chorowałem. Ale jestem przekonany, że poradzę sobie na nowym stanowisku. Lubię trudne wyzwania". Dodał, że ma odpowiednie doświadczenie, by kierować "Krystyną", bo kończy studia menedżerskie MBA.


- Podjąłem taką decyzję po trudnych rozważaniach, bo moja dotychczasowa praca satysfakcjonowała mnie. To obiekt w moim mieście rodzinnym, gdzie mieszkam i chciałbym tu działać dla miasta. Jest dużo do zrobienia, ale uważam, iż jesteśmy w stanie zostawić ślad po sobie - powiedział Gawin, cytowany przez "Echo Dnia".


"Nie mam obowiązku ogłaszać konkursu"


Na stanowisku dyrektora szpitala "Krystyna" radny PiS zastąpił radnego sejmiku Grzegorza Gałuszkę z PSL. Gałuszka jest doktorem nauk medycznych, dziekanem Wydziału Nauk Medycznych w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.


Gałuszka został odwołany 1 marca. Jak powiedział Radiu Kielce, umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Prezes Lubawski mówił wtedy, że "nie ma obowiązku ogłaszać konkursu na to stanowisko, ponieważ spółka jest firmą prawa handlowego".

 

- Nie zdecydowałem też jeszcze, czy ten konkurs w ogóle ogłoszę - dodał.

 

[ZOBACZ TEŻ] Klub PO-KO oczekuje, że premier odwoła szefa resortu rolnictwa. "Ministrowie są niekompetentni":

 

prz/dro/ Gazeta Wyborcza, echodnia.eu, Radio Kielce, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie