Trybuś odwołany ze stanowiska wicedyrektora Muzeum Warszawy. Za grafikę z wizerunkiem prezesa PiS

Kultura
Trybuś odwołany ze stanowiska wicedyrektora Muzeum Warszawy. Za grafikę z wizerunkiem prezesa PiS
Facebook/Muzeum Warszawy

Jarosław Trybuś został odwołany ze stanowiska wicedyrektora Muzeum Warszawy - poinformowała dyrektor placówki Ewa Nekanda Trepka. To konsekwencja udostępnienia przez niego w internecie grafiki przedstawiającej nóż z ukrytym profilem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

21 stycznia Trybuś został zawieszony na miesiąc, w tym czasie władze miasta miały podjąć decyzję co do jego przyszłości.

 

W czwartek na stronie muzeum podana została informacja o odwołaniu Trybusia ze stanowiska wicedyrektora. - Niniejszym informuję, że Pan dr Jarosław Trybuś podpisał wypowiedzenie zmieniające warunki umowy o pracę, zawartej między nami 26 listopada 2012 roku. Tym samym Pan dr Jarosław Trybuś został odwołany ze stanowiska Zastępcy Dyrektora ds. Programowych. Pozostaje jednak w Muzeum Warszawy na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Wystawy Głównej "Rzeczy warszawskie" - poinformowała Nekanda-Trepka.

 

Dyrektor poinformowała, że odwołanie Trybusia ze stanowiska zastępcy dyrektora związane jest "z udostępnieniem przez niego kontrowersyjnej grafiki, co naraziło Muzeum Warszawy i jego organizatora - Miasto Stołeczne Warszawę - na utratę dobrego imienia. Powodem odwołania jest również niewłaściwy sposób zarządzania podlegającym mu obszarem".

 

Nekanda-Trepka poinformowała, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyjął do wiadomości decyzję o odwołaniu wicedyrektora.

 

"Winien jestem przeprosiny"

 

Jarosław Trybuś udostępnił na Facebooku grafikę przedstawiającą nóż, w którego rękojeści ukryty był profil prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wpis był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. O reakcję prezydenta stolicy zaapelował wtedy warszawski radny PiS Sebastian Kaleta.

Trybuś usunął swój wpis i przeprosił. "Winien jestem przeprosiny wszystkim, których dotknąć mogła zszerowana (udostępniona - red.) przeze mnie wczoraj grafika opublikowana na profilu The Culture of The Poster" - napisał na Facebooku Trybuś.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie