NFZ uspokaja: psychiatria w dziecięcym szpitalu im. Brudzińskiego w Warszawie nie zostanie zamknięta

Polska

Oddział psychiatryczny Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie nie zostanie zamknięty - poinformował w czwartek Andrzej Troszyński, rzecznik Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Rzecznik zdementował pojawiające się w mediach informacje o zamknięciu psychiatrii Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie.

 

Troszyński zapewnił, że dzieci i młodzież do lat 18 będą nadal leczone w tym samym miejscu i przez tych samych lekarzy.

 

Mazowiecki NFZ rozstrzygnął w środę konkurs na leczenie zaburzeń nerwicowych u dzieci i młodzieży w warunkach stacjonarnych. Dzięki temu leczenie dzieci i młodzieży zostało zabezpieczone. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie dla dzieci i młodzieży nadal będzie dostępnych 20 łóżek. Zabezpieczono na ten cel środki finansowe w wysokości ponad mln zł.

 

- Całodobowe świadczenia psychiatryczne dla dzieci i młodzieży na Mazowszu w dalszym ciągu będą udzielane na pięciu oddziałach w czterech podmiotach leczniczych. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, mazowiecki NFZ zwiększy liczbę łóżek zakontraktowanych w pozostałych podmiotach na Mazowszu - dodał rzecznik.

pgo/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie