Napastnik zaatakował polskiego księdza. Staruszki obroniły kapłana przy użyciu lasek

Świat
Napastnik zaatakował polskiego księdza. Staruszki obroniły kapłana przy użyciu lasek
Google Street View

Pod koniec wieczornej mszy w kanadyjskim Edmonton nieznany mężczyzna przewrócił na ziemię polskiego księdza Marcina Mironiuka. Napastnik owinął ręce wokół szyi kapłana i próbował go dusić. Na pomoc ruszyła grupa starszych parafianek. Sprawcę udało się unieszkodliwić przy użyciu lasek. Teraz szuka go policja.

Policja z Edmonton prowadzi śledztwo po tym, jak grupa starszych kobiet, uzbrojonych w laski, obroniła swojego proboszcza przed niespodziewanym atakiem. Ojciec Marcin Mironiuk kończył wieczorną mszę w parafii Matki Bożej Królowej Polski w południowym Edmonton, kiedy podszedł do niego mężczyzna.

 

- W ciągu kilku sekund nieznajomy rzucił Mironiuka na ziemię i mocno owinął ręce wokół jego szyi - powiedziała radiu "CBC" Lorraine Turchansky, rzeczniczka katolickiej archidiecezji Edmonton.

 

"Kazały uwolnić kapłana"

 

Z pomocą ruszyli parafianie.

 

- Były to starsze panie, które, co zrozumiałe, były bardzo zszokowane, ale udało im się interweniować - wyjaśniła rzeczniczka. - Uderzyły go i kazały uwolnić kapłana - dodała. 

 

Napastnik rozluźnił uścisk na szyi proboszcza i uciekł. Duchowny nie ucierpiał podczas ataku. Policja z Edmonton potwierdziła, że ​​dochodzenie jest w toku, a świadkowie pomogli odstraszyć napastnika.

 

To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. W połowie marca 77-letni ksiądz katolicki Claude Grou został zaatakowany, gdy odprawiał poranną mszę w kościele św. Józefa w Montrealu w Kanadzie. Sprawca wszedł na ołtarz i ugodził duchownego nożem. Zdarzenie zarejestrowały kamery katolickiej telewizji, która relacjonowała mszę na żywo.

msl/hlk/ cbc.ca
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie