Montreal: atak na księdza. Nożownik zaatakował podczas mszy

Świat

77-letni ksiądz katolicki Claude Grou został zaatakowany podczas odprawiania w piątek porannej mszy w kościele św. Józefa w Montrealu w Kanadzie. Sprawca wszedł na ołtarz i ugodził duchownego nożem. Zdarzenie zarejestrowały kamery katolickiej telewizji, która relacjonowała mszę na żywo.

Podczas porannej mszy świętej ok. godz. 8:30 czasu miejscowego (ok. 13:30 czasu polskiego) do stojącego przy ołtarzu księdza podszedł mężczyzna  i pchnął go nożem. Duchowny przewrócił się, jednak chwilę później podniósł się o własnych siłach.

 

Zdarzenie zarejestrowały kamery katolickiej telewizji, która relacjonowała mszę na żywo.

 

 

Motywy ataku nieznane

 

Zaatakowanemu księdzu ruszyli na pomoc wierni. Zatrzymali napastnika i przekazali go policji. 26-latek, który był już wcześniej notowany przez policję, trafił do aresztu. Motywy ataku nie są na razie znane. 

 

 

Ranny ksiądz trafił do szpitala. Jego obrażenia nie zagrażają życiu. Diecezja poinformowała na Twitterze, że jego stan jest "stabilny".

 

 

Burmistrz Montrealu Valérie Plante napisała na Twitterze, że atak na księdza jest czymś "strasznym" i "niewybaczalnym". Dodała, że Montrealu nie ma miejsca na takie działanie. "W imieniu wszystkich mieszkańców, życzę księdzu szybkiego powrotu do zdrowia"  - dodała. 

 

 

"Co za okropny atak" - napisał z kolei na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau, życząc jednocześnie rannemu szybkiego powrotu do zdrowia.

 

dk/dro/ ottawacitizen.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie