Utrudnienia dla kierowców. Oblodzenie w północno-wschodniej części kraju

Polska
Utrudnienia dla kierowców. Oblodzenie w północno-wschodniej części kraju
Polsat News

IMGW wydał w środę rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Alert dotyczy powiatów ełckiego, giżyckiego, węgorzewskiego, gołdapskiego i oleckiego w woj. warmińsko-mazurskim. W woj. podlaskim obejmuje Suwałki i powiat suwalski, sejneński, augustowski, sokólski, moniecki, grajewski, Białystok i powiat białostocki.

 

Na tych obszarach IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu lub krupy śnieżnej. Temperatura minimalna będzie wahać się od -4 st. do -3 st. Temperatura minimalna gruntu wyniesie od -5 st. do -4 st.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

 

Śnieg z deszczem

 

Jak podaje Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na sieci dróg krajowych pracuje 328 pojazdów do zimowego utrzymania. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

 

W środę początkowo na wschodzie, południowym wschodzie i w centrum zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, po południu stopniowo od północnego zachodu wzrastające do dużego. Wieczorem pojawią się lokalnie słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami wraz z postępującymi od zachodu ku centrum słabymi opadami deszczu. Wysoko w Sudetach mogą wystąpić opady śniegu - informuje GDDKiA.

 

Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. do 9 st., chłodniej będzie na Suwalszczyźnie i Podhalu - około 4 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

 

Zobacz prognozę pogody na najbliższe godziny:

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie