IMGW ostrzega: oblodzenie w północno-wschodniej części kraju

Polska
IMGW ostrzega: oblodzenie w północno-wschodniej części kraju
PAP/Leszek Szymański

Przed oblodzeniem dróg i chodników w województwach: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i w większości powiatów woj. mazowieckiego ostrzega w czwartek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, marznącego deszczu oraz mżawki.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

 

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała w czwartek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodała, że opady śniegu są w Świętokrzyskiem, Lubelskim, Warmińsko-mazurskiem, Podkarpackiem i Mazowieckiem.

 

GDDKiA podała też, że błoto pośniegowe występuje na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach, a mgły w woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim i mazowieckim.

 

Na sieci dróg krajowych pracuje 395 pojazdów do zimowego utrzymania.

 

Według GDDKiA w dzień wystąpi duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Na północy, wschodzie i w centrum możemy się spodziewać słabych opadów śniegu, na Podkarpaciu możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Na Mazurach i Podlasiu rano utrudni podróżowanie kierowcom marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. na północnym wschodzie do 2 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-wschodni.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie