Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o handel ludźmi

Polska

Dwóch mężczyzn podejrzanych o handel ludźmi zatrzymali dolnośląscy policjanci. Podejrzani, jako pośrednicy pracy, mieli sprowadzić do Polski 76 Filipińczyków. Zdaniem policji obcokrajowcom zabrano paszporty i wprowadzono w błąd co do zarobków i warunków pracy.

Jak poinformował w środę rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski, zatrzymani w tej sprawie do 27 i 41-letni mężczyźni, którzy werbowali Filipińczyków do pracy w Polsce.

 

- Policja zainteresowała się sprawą po anonimowym zgłoszenie dotyczącym 51 Filipińczyków mieszkających na terenie powiatu oleśnickiego - powiedział Zaporowski. Do kolejnych 25 obywateli Filipin policjanci dotarli w powiecie wrocławskim. Według policji obcokrajowcom zabrano paszporty i wprowadzono w błąd co do zarobków i warunków pracy.

Policja dolnośląska
Policja dolnośląska

 

 

- W Polce nadzorcy zatrzymali paszporty cudzoziemców, a posłuszeństwo i świadczenie pracy wymuszali groźbami. Wysokość rzeczywistego wynagrodzenia również różniła się od tej obiecanej przez pośredników przed podjęciem pracy. Filipińczycy mieszkali w dobrych warunkach, jednak bez dokumentów, i nie mogli decydować o własnym losie - powiedział Zaporowski.

 

Prokurator postawił dwóm mężczyzna zarzuty handlu ludźmi, za co grozi do 15 lat więzienia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie