Zatrzymano poszukiwanego za porwanie dla okupu. 39-latek czeka na ekstradycję do Niemiec

Polska
Zatrzymano poszukiwanego za porwanie dla okupu. 39-latek czeka na ekstradycję do Niemiec
Pixabay.com/ 3839153

Wielkopolscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za udział w napaści z bronią i uprowadzenie mężczyzny dla okupu. Zdarzenie miało miejsce na terenie Niemiec w 2015 roku; ujęty 39-latek niebawem ma zostać przekazany stronie niemieckiej.

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, do zatrzymania Dawida S. doprowadzili policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Obywatel Niemiec polskiego pochodzenia został ujęty we wtorek w Lesznie.

 

- Dawid S. jakiś czas temu kupił kilkuhektarową posiadłość na terenie Leszna i tam się ukrywał. Kiedy to się udało potwierdzić, do akcji przystąpili nasi antyterroryści, którzy go zatrzymali - podał Borowiak.

 

Rzecznik powiedział, że Dawid S. zajmował się na terenie Niemiec handlem narkotykami; z przestępstwami narkotykowymi miało być też związane porwanie dla okupu, w którym miał uczestniczyć.

 

"Mężczyzna, w którego uprowadzeniu uczestniczył Dawid S., miał się nie rozliczyć z narkotykowych transakcji. Porywacze zażądali od rodziny 70 tys. euro, gdy dostali część tej kwoty, porwany odzyskał wolność" - podał rzecznik.

 

Dawid S. trafił do policyjnego aresztu, będzie tam czekał na przekazanie stronie niemieckiej zgodnie z procedurą Europejskiego Nakazu Aresztowania.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie