Pod Mławą zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Dziewięć osób zatrzymanych

Polska
Pod Mławą zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Dziewięć osób zatrzymanych

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali pod Mławą fabrykę nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali 9 osób podejrzanych o ich produkcję. Zabezpieczono ponad 200 tysięcy sztuk gotowych papierosów.

Jak poinformował w środę rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak, do policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dotarła informacja o nielegalnej fabryce papierosów w okolicach Mławy.

 

- Funkcjonariusze zorganizowali działania, podczas których na jednej z posesji pod Mławą na gorącym uczynku zatrzymali ośmiu obywateli Ukrainy i jednego Ormianina - podał rzecznik KSP.

 

KSP

 

 

Na miejscu działały cztery maszyny produkujące i paczkujące papierosy. Policjanci zabezpieczyli 206 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 64 tysiące opakowań z podrobionymi znakami towarowymi.

 

- Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się łącznie na kwotę prawie 230 tysięcy złotych - podał prokurator Marcin Bagiński z Prokuratury Rejonowej w Mławie.

 

Na wniosek prokuratury siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KSP podała, że sprawa jest rozwojowa i "prowadzone są intensywne czynności śledcze".

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie