Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. Jeden z zatrzymanych poszukiwany listami gończymi

Polska
Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. Jeden z zatrzymanych poszukiwany listami gończymi
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Zlikwidowanie kompletnej linii produkcyjnej, zabezpieczenie ponad 700 tys. papierosów oraz rozbicie grupy zajmującej się ich nielegalną produkcją to efekt zsynchronizowanej akcji funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Akcję została przeprowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. 

 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach i Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Łodzi od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. Kiedy zebrali wystarczającą ilość informacji o nielegalnej fabryce, przygotowano wspólne działania, w których brali udział także funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi. Podczas akcji w byłej hali produkcyjnej, na terenie gminy Sochaczew, odkryto funkcjonującą linię produkcyjną.

 

Pomieszczenia fabryki były specjalnie wygłuszone, aby zminimalizować odgłos pracujących maszyn. Zamontowano również specjalne filtry w celu zniwelowania zapachu tytoniu. Na terenie fabryki zabezpieczono ponad 700 tysięcy sztuk papierosów oraz przeszło 3 tony krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy, o szacunkowej wartości niemal 3 mln złotych. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby niemal 4 mln zł. Według szacunków śledczych wartość zabezpieczonego wyposażenia fabryki oraz półproduktów służących do produkcji papierosów wynosi co najmniej 400 tysięcy złotych.

 

Czterech zatrzymanych

 

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, mieszkańców województwa mazowieckiego, w wieku od 31 do 39 lat.

 

W toku prowadzonych czynności okazało się, że jeden z zatrzymanych jest poszukiwany przez organy ścigania 3 listami gończymi celem odbycia kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem oraz udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez zezwoleń i opłacania odpowiednich podatków. Wobec wszystkich zatrzymanych Sąd Rejonowy w Sochaczewie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

polsatnews.pl

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze