Fitch potwierdza długoterminowy rating PKP Intercity na poziomie BBB+

Biznes
Fitch potwierdza długoterminowy rating PKP Intercity na poziomie BBB+
Pixabay.com/ kurtdeiner

Agencja ratingowa Fitch po raz kolejny potwierdziła długoterminowy rating dla PKP Intercity w walucie krajowej i obcej na poziomie BBB+ oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie AA (pol.). Perspektywa ratingów jest stabilna.

- Ponownie utrzymaliśmy dotychczasową pozytywną ocenę ratingową. To bardzo ważny sygnał dla naszych partnerów biznesowych, pokazujący jednoznacznie, że nasza rynkowa pozycja jest silna. Wierzymy, że posiadanie ratingu na poziomie BBB+ pozwoli spółce na dostęp do optymalnych źródeł finansowania i zachęci banki do częściowego sfinansowania programu inwestycyjnego spółki. Stabilna perspektywa ratingu oznacza, że agencja Fitch pozytywnie oceniła sytuację finansową spółki, jej plany inwestycyjne i realizowaną strategię - komentuje Artur Resmer, członek Zarządu PKP Intercity ds. finansowych.

 

Agencja Fitch przewiduje, że po zakończeniu wartego ponad 7 mld złotych programu inwestycji, PKP Intercity będzie w stanie zaoferować klientom lepszą siatkę połączeń, co pozwoli przewoźnikowi jeszcze mocniej konkurować nie tylko na polskim rynku, ale także przy obsłudze połączeń międzynarodowych.

 

Na ocenę wpływ miały m.in. silne i stabilne relacje ze Skarbem Państwa, realizacja przez spółkę usług publicznych w ramach umowy PSC oraz znaczny udział długu gwarantowanego przez Skarb Państwa w długu ogółem PKP Intercity.

 

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie