6-latek uratował 3-latka, który wyskoczył z okna. Matka chłopczyka była pijana

Polska
6-latek uratował 3-latka, który wyskoczył z okna. Matka chłopczyka była pijana
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/Taken

Sześciolatek uratował trzylatka, który wyskoczył z okna na pierwszym piętrze domu w Czechowicach-Dziedzicach (woj. śląskie). Zdołał go złapać. Matka i dziadek trzylatka, którzy przebywali w mieszkaniu, byli pijani - podała we wtorek rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz.

Pozostawiony bez opieki chłopiec wspiął się na parapet mieszkania. - Przez okno zobaczył bawiące się dzieci i chciał się do nich przyłączyć. Na szczęście zauważył go bawiący się na podwórku 6-latek. Chłopczyk natychmiast podbiegł pod okno i złapał 3-latka, który skoczył z wysokości około trzech metrów na trawnik - zrelacjonowała Elwira Jurasz.

 

Matka i dziadek spali pijani

 

Sześciolatek zaprowadził kolegę do swojej mamy i opowiedział, co się wydarzyło. Wezwano policjantów.

 

- Po krótkim pukaniu do drzwi mieszkania, z okna którego wypadło dziecko, wybudzili ze snu jego matkę i dziadka. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letnia kobieta miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a jej 58-letni ojciec o promil mniej - poinformowała policjantka.

 

Grozi jej nawet 5 lat więzienia

 

Matka trzylatka została zatrzymana. Chłopiec trafił pod opiekę krewnych.  - Kiedy kobieta wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi jej do 5 lat więzienia. Jednocześnie materiały w tej sprawie zostały już skierowane do sądu rodzinnego - dodała Elwira Jurasz.

pgo/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie