19-latka wypadła z okna schroniska na Stożku w Beskidach. Interweniował GOPR

Polska
19-latka wypadła z okna schroniska na Stożku w Beskidach. Interweniował GOPR
GOPR Beskidy

Przebywająca w schronisku PTTK Stożek w Beskidzie Śląskim turystka wypadła przez okno znajdujące się na wysokości około 5 metrów. Na miejsce przyjechali ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR. Wobec podejrzenia urazu m.in. kręgosłupa, poszkodowana została unieruchomiona i na noszach przewieziona do szpitala, gdzie została na obserwacji. Okoliczności tego wypadku wyjaśnia policja.

Przybyli na miejsce ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR zabezpieczyli poszkodowaną, u której istniało podejrzenie urazu kręgosłupa i miednicy. Turystka została następnie przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przewiózł ją do szpitala.

 

Po badaniach okazało się, że nic poważnego jej się nie stało. Pozostała na oddziale na obserwacji.

 

Według informacji przekazanych przez policję, kobieta przebywała w schronisku w zorganizowanej grupie. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób doszło do wypadku i czy 19-latka była pod wpływem alkoholu.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 21:00. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności incydentu.

 

 

Poniżej: Schronisko PTTK Stożek. Budynek znajduje się poniżej szczytu Wielkiego Stożka (978 m. n.p.m.). Jest to najstarsze polskie schronisko w Beskidzie Śląskim. Jego budowę rozpoczęto w 1920 r.

 

 

WIDEO - Pięciogodzinna akcja ratunkowa w Beskidach. Turyści zgubili szlak na Babiej Górze:

 

paw/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie