Zablokowali niemiecką autostradę luksusowymi autami, by zrobić sobie zdjęcia

Moto
Zablokowali niemiecką autostradę luksusowymi autami, by zrobić sobie zdjęcia
facebook.com/Polizei NRW Düsseldorf

Autostradę A3 koło Duesseldorfu zablokowały drogie, sportowe samochody, najprawdopodobniej po to, by poruszający się nimi ludzie mogli zrobić... niecodzienne zdjęcia ślubne - poinformowała w poniedziałek niemiecka policja.

Załoga nieoznakowanego policyjnego radiowozu zwróciła uwagę na trzy samochody, które - z włączonymi światłami awaryjnymi - jeździły powoli zygzakiem po autostradzie, blokując pojazdy znajdujące się za nimi, a w końcu całkiem wstrzymując ruch.

 

Jeden z tych samochodów był przystrojony weselnym bukietem. Kierowca innego samochodu urządził sobie na zablokowanym odcinku autostrady drifting, "paląc gumy". Jeden z pasażerów, który zeznał potem na policji, że jest fotografem obsługującym wesela, uwieczniał wszystko na zdjęciach.

 

Gdy domniemani uczestnicy wesela zauważyli nadjeżdżających policjantów, czym prędzej odjechali. Kierowców niedługo potem zatrzymano, ale nie okazali skruchy - powiedzieli policjantom, że "znają dobrego adwokata", i zaprzeczyli, jakoby zrobili cokolwiek niestosownego.

 

Policja prowadzi przeciwko nim śledztwo w związku z podejrzeniem stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie