"Podwójne standardy". Dworczyk o "jedynce" dla partnera Biedronia na liście Wiosny do PE

Polska
"Podwójne standardy". Dworczyk o "jedynce" dla partnera Biedronia na liście Wiosny do PE
Krzysztof Śmiszek, fot. Twitter/S&D Group

"Poprawność polityczna? Hipokryzja? Podwójne Standardy" - tak szef KPRM Michał Dworczyk skomentował "jedynkę" dla Krzysztofa Śmiszka, partnera Roberta Biedronia, na liście Wiosny do PE. Gdyby dotyczyło to partnerki któregoś z liderów innych partii pewnie spotkałoby się z hejtem dot. nepotyzmu - ocenił.

Robert Biedroń, jego partner Krzysztof Śmiszek i była warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz znajdą się w gronie liderów list wyborczych Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Śmiszek będzie "jedynką" w okręgu dolnośląsko-opolskim.

 

Dworczyk odniósł się do tego w niedzielę na Twitterze. "Jedynką na liście @wiosnabiedronia do PE ma być @K_Smiszek. Wyobraźmy sobie sytuację dotyczącą partnerki czy konkubiny któregoś z liderów innych partii politycznych. Słyszycie ten hejt dot. nepotyzmu, etc? A tu tylko cisza... Poprawność polityczna? hipokryzja? #PodwojneStandardy" - napisał.

Biedroń będzie "jedynką" na warszawskiej liście Wiosny. Drugie miejsce w tym okręgu zająć ma posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Krzysztof Śmiszek znalazł się na czele listy wyborczej Wiosny w okręgu dolnośląsko-opolskim, a Paulina Piechna-Więckiewicz będzie liderką listy mazowieckiej.

zdr/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze