3 mln zł na program opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Poznaniu

Polska
3 mln zł na program opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Poznaniu
Wikimedia Commons/PawełMM zdj. ilustracyjne

Poznań przeznaczy ponad 3 mln zł na program opieki nad bezdomnymi zwierzętami i na zapobieganie bezdomności zwierząt. W planach jest m.in. elektroniczne znakowanie oraz sterylizacja kotów i psów.

Miasto liczy, że program pozwoli zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt w Poznaniu.

 

- Nowością wprowadzoną w tym roku do programu jest sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich z dofinansowaniem miasta wynoszącym 50 proc. kosztów brutto. Dodatkowo, wzorem czipowania psów, wprowadza się znakowanie kotów właścicielskich. Oznakowanie zwierzęcia jest wymogiem do otrzymania tego dofinansowania - poinformował Robert Górny z wydziału gospodarki komunalnej poznańskiego magistratu.

 

Michał Błażejewski z Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt powiedział, że najskuteczniejszą metodą zapobiegania bezdomności psów i kotów jest "skorelowanie długofalowej akcji kastracji i sterylizacji zwierząt - domowych, bezdomnych i wolno żyjących - z akcją czipowania".

 

Jak dodał, potwierdzają to również liczne analizy opracowane przez Najwyższą Izbę Kontroli.

 

Miasto poinformowało też o powołaniu zespołu, który wypracuje strategię działań mającą poprawić los zwierząt w Poznaniu. W jego skład wchodzą radni miejscy, przedstawiciele fundacji zaangażowanych w ochronę zwierząt, strażnicy miejscy oraz urzędnicy.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie