Tańsze zwiedzanie świata w zamian za opiekę nad zwierzętami

Świat
Tańsze zwiedzanie świata w zamian za opiekę nad zwierzętami
Facebook/TrustedHousesitters.com

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Odkrywanie nowych miejsc, smaków i kultur rozwija nas i zapewnia wspaniałe wspomnienia na całe życie. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na beztroskie życie w podróży. Barierą często są pieniądze. W internecie jest jednak serwis, który pozwała zaoszczędzić na podróżach. Wystarczy jedynie kochać zwierzęta i mieć dużo wolnego czasu na poznawanie świata.

Użytkownicy serwisu TrustedHouseSitters.com mogą zwiedzać świat nie martwiąc się przy tym o cenę noclegu. Jedyną zapłatą za przenocowanie w dowolnym miejscu na świecie jest bowiem opieka nad zwierzakami, które pod nieobecność swoich właścicieli zostają w domu.

 

Korzystając z serwisu możemy zatrzymać się za darmo w większości krajów świata. W ofercie są mieszkania, domy, wille, a nawet zamki. Szeroki jest również przekrój dostępnych miejsc. Możemy zamieszkać w modnej dzielnicy Paryża, ranczu w Arizonie bądź w domu przy plaży w Australii. Opcja dostępna jest również w Polsce.

 

Serwis działa na podobnych zasadach co Airbnb, który umożliwia dzielenie się z innymi swoją kanapą, pokojem czy niewykorzystywanym akurat mieszkaniem.

 

 

Pomysłodawcy portalu mają nadzieje, że zrewolucjonizuje on branżę turystyczną. Od teraz wyjeżdżając na wakacje nie musimy się martwić o naszych pupili. Działa to również w drugą stronę, bowiem pomagając komuś, sami możemy spędzić miło czas ze zwierzętami w różnych, mniej lub bardziej, egzotycznych zakątkach świata, znacząco minimalizując koszty podróży.

 

Założyciele portalu przypominają, że według weterynarzy zwierzęta znacznie łatwiej dostosowują się do nowego opiekuna niż do nowego środowiska.

 

Skrupulatna weryfikacja

 

TrustedHouseSitters.com zapewnia również, że prowadzi skrupulatny proces weryfikacyjny zarówno wśród osób, które zgłaszają się do opieki nad czworonogami, jak i ich właścicieli. Każdy musi przejść trzystopniowy proces weryfikacyjny.

 

Wszystkie kandydatury są również sprawdzane przez ekspertów. Ma to zwiększyć zaufanie między użytkownikami oraz zapewnić zwierzakom właściwą opiekę.

 

Członkostwo w Trustedhousesitters nie jest darmowe, jednak kosztuje niespełna 10 dolarów miesięcznie. Dotyczy to zarówno właścicieli zwierząt, jak i potencjalnych opiekunów. Symboliczna kwota, która ma przede wszystkim odstraszać oszustów i naciągaczy, jest ciągle kilkukrotnie niższa niż ceny noclegów w największych miastach na świecie.

 

Bored Panda, polsatnews.pl

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie