"Panie Grzesiu, my się Pana tak boimy, jak Shrek Fiony". Brudziński odpowiedział Schetynie

Polska
"Panie Grzesiu, my się Pana tak boimy, jak Shrek Fiony". Brudziński odpowiedział Schetynie
PAP/Marcin Bielecki

"Słyszę, że lider PO Grzegorz Schetyna straszy PiS tym, co zrobi, jak wygra wybory" - napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. "Panie Grzesiu, my się Pana tak boimy, jak Shrek Fiony. Pan sobie weźmie do głowy: tu jest Polska i to Polacy decydują, kto rządzi" - zwrócił się minister do szefa PO.

Podczas sobotniej Rady Krajowej PO lider partii Grzegorz Schetyna przekonywał, że "Koalicja Europejska to polski sposób na pokonanie autokratów, populistów i nacjonalistów". - Przyszłość Polski jest na zachodzie Europy, mówię to bardzo wyraźnie dzisiaj. Panowie z PiS-u, wbijcie to sobie do głowy: tu jest Polska, a nie Rosja, tu jest Zachód, a nie Wschód. Tu nie ma miejsca na kasty, czarne sotnie, na cara, do którego się przychodzi z pieniędzmi w kopercie, tu jest Polska panie Kaczyński - mówił lider PO.

 

"W wolnej Rzeczpospolitej prawo jest równe dla wszystkich"

 

- My Polacy mówimy dzisiaj: nie ma równych i równiejszych, a każde przestępstwo będzie rozliczone. Jeśli ktoś przyjmuje w kopercie łapówkę, to bez względu na to, czy jest szefem rządzącej partii, czy urzędnikiem gminy, musi spotkać się prokuratorem, nie ma "zmiłuj się". Będzie musiał wytłumaczyć się z tego, będzie musiał wytłumaczyć się z tej koperty, odpowie przed sądem jak każdy, bo w wolnej Rzeczpospolitej prawo jest równe dla wszystkich - oświadczył Schetyna.

 

Przekonywał przy tym, że "tylko dla PiS równość nie jest oczywista". - Uwierzyli, że są lepszym sortem. Ale to dzisiaj się kończy i oni to wiedzą, dlatego najsilniejsi z PiS uciekają po immunitet do Parlamentu Europejskiego, słabszych zostawiają - zaznaczył Schetyna. - Akcja ewakuacja nic im nie da, prawo jest bezwzględne i cierpliwe, znajdzie do was drogę - oświadczył Schetyna.

 

"Tu jest Polska i to Polacy decydują kto rządzi"

 

Do wypowiedzi Schetyny odniósł się na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. "Słyszę, że @SchetynadlaPO straszy #PJK oraz #PIS co nam zrobi jak wygra wybory. Panie Grzesiu, my się Pana tak boimy, jak Shrek Fiony. Pan sobie weźmie do głowy, tu jest Polska i to Polacy decydują kto rządzi. A Pan może sobie oczywiście krzyczeć, mamy wolność i demokrację" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

 

 

Przytoczył jednocześnie słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w czasie konwencji PiS we Wrocławiu powiedział, że jego partia "nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych". - My praktykujemy demokrację. Wchodząc tutaj słyszałem "konstytucja"; tak, my jesteśmy formacją, która przestrzega konstytucji - podkreślił Jarosław Kaczyński.  

 

"Warto te słowa zestawić z tą »wścieklizną«, która miała miejsce na konwencji naszych konkurentów. Jak bardzo musi boleć ich utrata władzy, że ich liderzy nie mają żadnych hamulców w grubiaństwie i sączenia nienawiści" - ocenił szef MSWiA w kolejnym wpisie na Twitterze.

 

 

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker ocenił z kolei, że "na konwencji Koalicji Europejskiej mówią tylko o sobie oraz szczują na PiS". "J. Kaczyński mówił we Wrocławiu o programie odpowiadającym na realne problemy Polaków. Dlatego nie oglądamy się na koalicję polityków, którzy przez ostatnie lata zawodzili nadzieje Polaków i ruszamy na spotkania w teren" - napisał Szefernaker.

 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie