"Wieje dziś? Chciałbym obejrzeć telewizję". Trump żartuje na temat energii odnawialnej

Świat
"Wieje dziś? Chciałbym obejrzeć telewizję". Trump żartuje na temat energii odnawialnej
PAP/EPA/Jim Lo Scalzo

- Panele słoneczne są cudowne, ale nie są wystarczająco silne i są bardzo, bardzo drogie - powiedział Donald Trump przemawiając do pracowników zakładu produkującego czołgi w amerykańskim stanie Ohio. Prezydent USA żartował, że gdyby ludzie korzystali z odnawialnych źródeł energii, musieliby wyłączać telewizory za każdym razem, gdy wiatr nie jest wystarczająco silny.

Trump przemawiał do pracowników zakładu produkującego czołgi w środę. Prezydent USA oskarżał jego kontrkandydatkę w wyborach Hillary Clinton, że "chciała wszędzie stawiać wiatraki".

 

Trump: Nie ma telewizji bez wiatru

 

Następnie odegrał scenkę, w czasie której mąż rozmawia z żoną na temat zielonej energii.

 

- Postawmy trochę wiatraków. Kiedy nie wieje, po prostu wyłącz telewizor, kochanie. Nie ma wiatru, proszę wyłącz szybko telewizor - mówił prezydent USA.

 

Podobnie żartował na początku marca podczas dorocznej konferencji "Conservative Political Action Conference" w Maryland. - Wieje dziś? Chciałbym obejrzeć telewizję - zaśmiewał się. 

 

"Wartość nieruchomości spada o 65 proc."

 

Trump przemawiając w Ohio stwierdził także, że "turbiny wiatrowe obniżają wartość pobliskich nieruchomości".

 

- Postawcie wiatrak i patrzcie jak zmienia się wartość waszego domu - zwracał się do pracowników zakładu w Limie w Ohio. Jak dodał, jeśli turbina wiatrowa znajduje się "w zasięgu wzroku", wartość nieruchomości spada o 65 proc.

 

Prezydent USA stwierdził także, że panele słoneczne są "cudowne", ale zarazem "niewystarczająco silne i bardzo, bardzo drogie".

zdr/hlk/ newsweek.com, pbs.org
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie